#УрбанПростір

Публікації

Як дизайн та планування громадських місць може вплинути на безпеку жінок та дівчат?
Наскільки жінка може безпечно почуватися у громадському просторі? Ходити вулицею, користуватися громадським транспортом, вільно говорити, не боятися за власне здоров’я чи навіть життя?
Кейс из прифронтового Мариуполя: как «Zаходи» создают город молодых
«ЗаходИ» – призывает к действию название на русском, и тут же лёгким смещением ударения имеет своё значение в украинском языке - «зАходи». Юрий Давыденко, основатель и глава общественной организации, рассказал всё о идее и планах активистов
В Україні з'явилася онлайн-мапа технічних пам'ятників
На Тернопільщині створено онлайн-карту залізничної, сільськогосподарської та автомобільної техніки на постаментах у різних куточках України.
У Києві з’явилась платформа для неформальної освіти #СтудіїРозвитку

Молоді пропонують допомогу у реалізації своїх задумів

Тільки для жінок: у Києві відкрився унікальний креативний простір
У центрі Києва відкрився простір тільки для жінок Creative Women Space.
Як студенти Дніпра створили "Кузню української інтелігенції"
Засновники простору розповіли, як їм вдалося з пустої і холодної кімнати в гуртожитку зробити проект, що визнали кращим Міністерство молоді та програма розвитку ООН в Україні
Створити арт-простір силами громади: кейс Нетішина на Хмельниччині
У невеликому місті Нетішин, що на Хмельниччині, існує унікальна платформа для громадських ініціатив – «Арт-простір» Netishyn. Цінність цієї ініціативи значно глибша, ніж просто створення місця для відпочинку нетішинців та гостей міста. Головна мета – показати українцям, що можливо силами громади створити та організувати роботу чогось значного. І вони блискуче її досягли – «Арт-простір» Netishyn успішно існує і розвивається вже третій рік, завдяки цій платформі багато людей отримали нові можливості для творчого розвитку, комунікації, допомоги один одному.
Творцы Одессы: как общественная инициатива создала уникальную арт-студию
Сегодня арт-пространство «Творцы Одессы» – одно из самых популярных творческих мастерских не только среди жителей города, но и среди творческих украинцев со всех уголков страны. Тяжело поверить, что совсем недавно такой платформы в промышленном районе Одессы не было, а создана она была силами неравнодушных жителей.
Як з нуля створити молодіжний простір у місті в 10 тисяч людей
Серед зелених ланів Подільської височини, що на Львівщині, є невеличке місто Пустомити з населенням близько 10 тисяч людей. Не дивлячись на невеличкий розмір, Пустомити помітно вирізняється серед багатьох українських міст. І не лише природньою красою місцевості, але й своєю активною та креативною громадою. У цьому несподівано вони дали "фору" багатьом навіть обласним центрам.
УрбанПростір: онлайн-мапа публічних просторів України
Чи не щодня в Україні з’являються нові публічні простори з різною тематикою. Іноді ми можемо навіть не знати, що десь біля домівки є комфортний коворкінг, де можна попрацювати у приємній атмосфері. «УрбанПростір» — це проект, за допомогою якого ви зможете дізнатися про круті публічні простори у вашому місті. Ми поспілкувалися з Анастасією Руденко, головою громадської організації «Інститут успішного міста» та координатором «УрбанПростір», про діяльність проекту.
5 креативных пространств Донбасса, изменивших его жителей

Привычные для больших городов названия "хаб", "кластер", "коворкинг", "арт-кафе" пока абсолютная диковинка для районных центров на востоке Украины.

Тем не менее, подобные пространства появляются там все чаще, превращаясь в любимые места для досуга среди местных. А еще они становятся примером того, что инициатива не наказуема и помогает городам развиваться.

Как существуют креативные хабы на Донбассе? Что спровоцировало их появление и какие цели ставят их основатели перед собой?

Рассказываем на примерах пяти свободных пространств региона.

Транспортні проекти в програмі бюджету участі

Чи знаєте Ви що жителі міст мають можливість розпоряджатись коштами міста? Якщо ні, то Вам має бути цікаво, що наприклад в Києві зараз завершується цікавий і важливий процес електронної "партисипативної демократії . В  бюджеті міста Києва на 2018 рік передбачено 100 млн. грн. для таких ініціатив.

7 студентських коворкінгів, де може працювати будь-хто

Київські виші перетворюють занедбані лабораторії, склади та внутрішні дворики на коворкінги та арт-простори. Там є зони для роботи і відпочинку, зручні меблі, кава. А ще — всюди безкоштовний вхід, і не лише для студентів.

Пропонуємо гід по університетських коворкінгах Києва, які з’явилися винятково завдяки ініціативним студентам і викладачам.

Як знайти публічний простір у своєму місті?
В Україні з’явився інтерактивний онлайн-реєстр публічних просторів країни