#УрбанПростір

7 студентських коворкінгів, де може працювати будь-хто

30 вересня 2017

Київські виші перетворюють занедбані лабораторії, склади та внутрішні дворики на коворкінги та арт-простори. Там є зони для роботи і відпочинку, зручні меблі, кава. А ще — всюди безкоштовний вхід, і не лише для студентів.

Пропонуємо гід по університетських коворкінгах Києва, які з’явилися винятково завдяки ініціативним студентам і викладачам.

"Лунотека" в КНУ ім. Т. Шевченко

 
 

 

 Було: стара лабораторія факультету радіофізики.

Стало: двоповерховий коворкінг на 70 осіб. 
Бюджет: 500 тис. грн. Проект профінансувала компанія ЛУН.ua, яку заснували випускники університету ім. Т. Шевченка.

Двоповерховий коворкінг із космічною назвою “Лунотека” відкрився на початку вересня цього року. На першому поверсі знаходиться оpen space із кріслами-мішками та зоною відпочинку. На другому — робоча зона.

Коворкінг займає близько 100 кв. м і знаходиться у приміщенні старої лабораторії факультету радіофізики. Щоб перетворити її на сучасний простір, знадобилося півроку.

Проект ініціював студентський парламент факультету радіофізики КНУ ім. Т. Шевченка, який захотів пристосувати для чогось корисного вільні приміщення корпусу.

У майбутньому тут планують влаштовувати заходи для студентів, переважно на IT-тематику: лекції, хакатони, конференції.

Вартість: безкоштовно 
Адреса: пр-кт Глушкова, 4г
Час роботи: пн. — пт. — 9:00-18:00

"Білий простір" у Могилянці

 

 Було: звичайний коридор у четвертому корпусі Могилянки, який вів до університетської галереї "Замостян".

Стало: у вересні 2014-го завдяки зусиллям двох студенток сіре приміщення перетворилося на затишний коворкінг. Він займає 40 кв. м і вміщає до 30 осіб. 
Бюджет: 2550 грн. Академія коштів не виділяла, але дала дозвіл на всі роботи. Все профінансували засновниці простору та їхні друзі.

 У “Білому просторі” можна відпочити, попрацювати за комп'ютером (є розетки і Wi-Fi), зіграти щось на піаніно і навіть поспати. А можна безкоштовно влаштувати власну подію, яка буде цікавою для студентів: лекцію, міні-концерт, показ фільму тощо.

Конкретних ідей щодо оформлення простору від початку не було — просто у художній майстерні Могилянки знайшлися залишки білої фарби. Концепт вигадали вже у процесі: білий – це колір чистоти і починань, це — tabula rasa, де студенти можуть засновувати свої проекти.

На оформлення засновниці витратили 150 годин. Робити ремонт допомагали друзі, родичі, просто небайдужі. Волонтери приносили гроші, дарували меблі та книжки, допомагали фарбувати.

Вартість: безкоштовно
Адреса: вул. Іллінська, 9
Час роботи: вт. — сб. — 11:00-19:00

КMArt Yard у Могилянці

 

Було: дворик за корпусом Могилянки, який техперсонал академії використовував як склад інвентарю. 

Стало: креативний простір з літнім двориком на сто осіб. 
Бюджет: 400 тис. грн. Проект проінвестували засновники та випускники Могилянки, які вже мають власний бізнес. Нині тривають перемовини з інвестором, який хоче вкласти кошти у розширення KMArt yard.

Створити у Могилянці креативний простір "для своїх" у 2012 році вирішив тоді ще студент Віктор Килимар. В академії організовували чимало різних заходів, але в кожному з місць проведення чогось бракувало — десь не було обладнання, десь потрібно було робити масштабний ремонт. А KMArt yard мав стати місцем, де буде все. Знадобилося три роки, аби знайти кошти і втілити ідею у життя.


Тепер у KMArt yard вдень можна попрацювати, пограти у настільний футбол, влаштувати або відвідати воркшопи і лекції, а ввечері — прийти на показ фільму чи концерт. За два роки тут відбулося понад 300 заходів.

Вартість: безкоштовно
Адреса: вул. Іллінська, 9 (вхід через прохідну НаУКМА на Волоській, 8/5)
Час роботи: пн. - пт. — 15:00-19:00

Коворкінг і арт-простір "Вежа" в КПІ

 

Було: склад непотребу з аудиторій КПІ.
Стало: коворкінг, художня галерея і зелена зона відпочинку у дворику. 
Бюджет: 100 тис. грн проект виграв на конкурсі грантів Idea-X від Nescafe. Ще 150 тис. грн отримали завдяки конкурсу проектів “Громадський бюджет”. Цього року братимуть участь у ньому вдруге.

У 2014 році спільними зусиллями студентів, аспірантів і викладачів у 18-метровій вежі на території КПІ, яку раніше використовували як склад для непотребу, відкрили коворкінг та арт-простір.

Ремонт приміщення оплатила адміністрація КПІ, а меблі та обладнання придбали на кошти, виграні в конкурсі Idea-X від Nescafe. На даху вежі відкрили художню галерею та оглядовий майданчик, а в прилеглих приміщеннях — робочий простір і лекторій на 30 місць. Внутрішній дворик, де раніше знаходилася парковка, став зеленою зоною для відпочинку.

У “Вежі” регулярно влаштовують майстер-класи, перегляди фільмів, виставки та інші події. У такі дні заклад за день відвідує 200-300 осіб, коли заходів немає — близько ста.

Вартість: безкоштовно
Адреса: пр-кт Перемоги, 37 к1
Час роботи: пн. — пт. — 14:00-22:00, сб. — 12:00-22:00

Коворкінг Belka в КПІ

 

Було: один із залів науково-технічної бібліотеки на території КПІ. 
Стало: коворкінг і лекторій на сто осіб. 
Бюджет: близько 1 млн грн.

У листопаді 2014-го один зі студентів опублікував у спільноті “IT КПІ” у “ВКонтакті” пост про відкриті простори в компаніях Microsoft і Google і запропонував створити в КПІ щось подібне — місце, де студенти мали б змогу працювати над своїми IT-проектами. Пост побачив ректор. Він підтримав ініціативу і порекомендував збирати команду, яка змогла б втілити її в життя.

Адміністрація виділила приміщення площею 260 кв. м. Близько 15 ІТ-компаній дали 1 млн грн на його облаштування. На ці кошти відремонтували зал, придбали меблі та мінімальний набір техніки — екран і проектор.

Тепер тут будь-хто може попрацювати з ноутбуком або провести лекцію, бажано — на ІТ-тематику. Також функціонує лекторій, влаштовуються конференції та хакатони. Нещодавно найцікавіші лекції почали знімати на відео і викладати в мережу.

Вартість: безкоштовно
Адреса: пр-кт Перемоги, 37
Час роботи: пн. — пт. — 14:30-22:00, сб. — 12:00-22:00, нд. — вихідний

NAU HUB в авіаційному університеті

 

Було: занедбане приміщення, в якому колись знаходився бар.
Стало: простір неформальної освіти. 
Бюджет: 20 тис. грн, які отримали з грантів і від спонсорів. Наразі подали проект на участь у "Громадському бюджеті", щоб завершити облаштування закладу.

Наукове товариство НАУ стомилося влаштовувати освітні заходи в лекційних аудиторіях і бібліотеках, тому попросило в адміністрації вишу приміщення для цих цілей. Їм виділили кілька кімнат на першому поверсі гуртожитку. Раніше там знаходився бар, орендарів виселяли зі скандалом, і після себе вони лишили повний безлад, вирвані розетки і розбиті кальяни.


Бюджет для запуску був майже нульовим, тож спершу облаштували робочий простір лише в одній із кімнат — обставили її простими меблями з палет. Згодом виграли кілька грантів, завдяки яким оновили освітлення, підлогу, облаштували ще одну кімнату, а на фасаді будівлі намалювали мурал. Вже опісля підключилася адміністрація НАУ, яка замінила сантехніку, двері та допомогла з дрібним ремонтом.

Тепер студенти і викладачі збираються в NAU HUB, аби попрацювати над проектами, а також регулярно влаштовують заходи: від акустичних вечорів до відкритих лекцій Асоціації студентів-біотехнологів.

Вартість: безкоштовно
Адреса: вул. Гарматна, 53
Час роботи: відкритий лише під час заходів. З розкладом подій можна ознайомитися на Facebook-cторінці NAU HUB.

"Острів" в КНУБА

 

Було: занедбаний простір на 500 кв. м у напівпідвалі гуртожитку, використовувався для зберігання мотлоху.
Стало: виставковий простір, простір для подій, майстерня кераміки, студія звукозапису
Бюджет: Перша інвестиція - 3 тис. грн, зібрали самі засновники. Вони ж чотири роки фінансували проект власним коштом. Взимку 2016-го виграли фінансування у “Громадському бюджеті” - 716 тис. гривень. Влітку 2017-го на “Спільнокошті” зібрали ще 100 тис. грн, фонд “Відродження” пообіцяв подвоїти суму.

У 2013 році двоє студентів КНУБА почали влаштовувати невеликі воркшопи та виставки, щоб краще розібратися у сучасних технологіях моделювання і проектування та надихнути інших. Тоді ж вони розробили концепцію майбутньої освітньої платформи “Острів”, стали подавати документи на гранти та шукати інвестора. Коли його знайшли, почався Майдан, і обіцяні гроші спонсор уже не зміг виділити. Частково втілити у життя проект вдалося навесні 2015-го, але облаштування простору триває і досі.


Усі заходи, що тут проводяться, передусім орієнтовані на студентів-архітекторів, але їх може відвідувати будь-хто - комфортно тут розміщуються до 120 осіб.

Наступна мета засновників - перетворити "Острів" на осередок культури та творчості, що буде інтегрований у життєдіяльність району: разом із місцевими жителями планують проводити освітні заходи і розробки об'єктів для розвитку громадських просторів. Тобто на 500 кв. м простору утвориться замкнутий цикл: на воркшопах учитимуть щось робити, у майстерні будуть реалізовувати проекти, а у виставковому просторі - показувати результат. 

Вартість: безкоштовно
Адреса: вул. Волинська, 9/21
Час роботи: 24/7 - для резидентів, для всіх інших - вхід лише під час заходів (наприкінці осені після завершення ремонту - стане вільним для усіх)


Джерело: Вzh.life